Discutii generale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Discutii generale

An forum for all my friends
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 fumatul

In jos 
+2
Danny
duduta
6 participanți
AutorMesaj
duduta

duduta


Numarul mesajelor : 186
Varsta : 63
Localisation : DTS
Data de inscriere : 27/05/2007

fumatul Empty
MesajSubiect: fumatul   fumatul Icon_minitimeDum Iul 01, 2007 11:26 pm

in afara de vointa stie cineva cum sa te lasi de fumat?
Cei care nu fumati sa nu indrazniti sa va apucati, ascultati-ma pe mine Sad Evil or Very Mad
si mie mi s-a spus la fel dar am zis : ce eu sunt mai proasta ? s-a dovedit ca da , am fost inconstienta cand m-am apucat. Evil or Very Mad
Sus In jos
Danny




Numarul mesajelor : 773
Varsta : 40
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 23/05/2007

fumatul Empty
MesajSubiect: Re: fumatul   fumatul Icon_minitimeLun Iul 02, 2007 12:03 am

yep exista si alte cai pe langa vointa ,una ar fi sa te duci la un pshiholog alta mai simpla exista niste substante cu ajutorul carora te poti lasa de fumat se gasesc la farmacie numai stiu cum se numesc
Sus In jos
princess_i

princess_i


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 39
Data de inscriere : 24/05/2007

fumatul Empty
MesajSubiect: Re: fumatul   fumatul Icon_minitimeLun Iul 02, 2007 8:12 am

Am auzit ca exista niste tigari facute din plante.Nu stiu unde se gasesc dar am auzit ca sunt foarte scumpe si au efect
Sus In jos
Scarlett

Scarlett


Numarul mesajelor : 348
Varsta : 39
Localisation : Romania
Data de inscriere : 26/05/2007

fumatul Empty
MesajSubiect: Re: fumatul   fumatul Icon_minitimeLun Iul 02, 2007 11:59 am

Un raspuns mai cinic: te lasi de fumat intr-o singura zi, intr-o singura clipa mai bine zis, atunci cand, dupa un accident vascular cerebral, medicul iti zice ca ai de ales intre viata ta si.. fumat, printre altele, intre care este cel mai important ca nocivitate.

In alta ordine de idei, eu nu sunt fumatoare, am fumat prin clasa a VIIIa si aIXa ca sa ma integrez in gasca clasei, dar s-a terminat de la sine perioada aceea. Intrebarea mea ar fi care sunt placerile asa de mari ale fumatului, ca eu nu le-am descoperit? Gust bun fumul nu are, atunci?
Sus In jos
duduta

duduta


Numarul mesajelor : 186
Varsta : 63
Localisation : DTS
Data de inscriere : 27/05/2007

fumatul Empty
MesajSubiect: Re: fumatul   fumatul Icon_minitimeLun Iul 02, 2007 3:08 pm

dar este chiar un drog, organismul isi cere cantitatea zilnica de nicotina sau ce-o mai fi pe acolo, eu daca n-am tigari ,intru in panica, paine nu ma intereseaza dar tigari treb sa am. Si as incerca si acele tigarete , pastile minune f. scumpe dar mi-e frica sa nu dau banii dejeaba vorba ceea ....si cu banii luati.

( Scarlett tu cred ca urmezi medicina ).
Sus In jos
Scarlett

Scarlett


Numarul mesajelor : 348
Varsta : 39
Localisation : Romania
Data de inscriere : 26/05/2007

fumatul Empty
MesajSubiect: Re: fumatul   fumatul Icon_minitimeLun Iul 02, 2007 4:23 pm

Nu urmez medicina, insa cineva apropiat mie a fost pus in situatia sa renunte la fumat in acest fel, dupa 45 de ani de "placere".

Si stiu ca fumatorii sunt informati despre toate pericolele care ii pandesc, ma bucur pt mine ca am reusit sa ma tin departe de fumatul asta, nu neaparat pt ca as fi mai constienta decat altii, dar pur si simplu nu ma atrage si nu ii vad rostul (ca in cazul alcoolului, de exemplu, care la un moment dat, fara sa exagerezi, desigur, te poate binedispune - la o petrecere, un pahar, doua, nu ma refer la altceva - e exemplul care mi-a venit acum in minte).
Sus In jos
princess_i

princess_i


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 39
Data de inscriere : 24/05/2007

fumatul Empty
MesajSubiect: Re: fumatul   fumatul Icon_minitimeMar Iul 03, 2007 12:18 pm

duduta a scris:
eu daca n-am tigari ,intru in panica, paine nu ma intereseaza dar tigari treb sa am.
Si eu sunt la fel.Ma lipsesc de orice numai sa am tigari.Se mai intampla seara sa raman fara tigari si fac ca indienii dupa una.Tot zic de vreun an ca ma las si nu mai reusesc... Crying or Very sad
Sus In jos
Danny




Numarul mesajelor : 773
Varsta : 40
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 23/05/2007

fumatul Empty
MesajSubiect: Re: fumatul   fumatul Icon_minitimeVin Iul 06, 2007 6:41 am

eu unul am putut sa ma las doar cu vointa Smile.Pe la 14 ani m-am apukat din cauza anturajului,dar dupa 3 ani de fumat cand am vazut ca incep sa tusesc mi-am pus piciorul in prag si am renuntat
Sus In jos
duduta

duduta


Numarul mesajelor : 186
Varsta : 63
Localisation : DTS
Data de inscriere : 27/05/2007

fumatul Empty
MesajSubiect: Re: fumatul   fumatul Icon_minitimeVin Iul 06, 2007 4:30 pm

cand imi propun sa le mai raresc macar, atunci incep sa fumez mai mult,imi vine sa aprind 2,3 deodata Crying or Very sad si nici macar tusitul nu ma face sa renunt deci , cred ca tot vointa ramane baza. Mad
Sus In jos
x_deya

x_deya


Numarul mesajelor : 194
Varsta : 36
Localisation : Constanta
Data de inscriere : 25/06/2007

fumatul Empty
MesajSubiect: Re: fumatul   fumatul Icon_minitimeJoi Iul 12, 2007 11:59 am

Nu stiu..nu este neaparat vorba de vointa ca daca stam sa ne gandim bine vointa este pe moment sau pentru cativa ani,apoi intervine iar pofta aceea de o tigara...
Dar...poate sunt niste pastilute care reduc apetitul de fumat...sau am auzit nu stiu ce guma din nu stiu ce tara,la noi nu cred ca este,dar chiar am auzit...
Ma bucur ca nu m-a tentat niciodata sa fumez,tocmai de asta pentru ca stiu ca este"boala grea"si cheltuiala multa...
Sus In jos
Cerberus




Numarul mesajelor : 84
Varsta : 36
Data de inscriere : 25/06/2007

fumatul Empty
MesajSubiect: Re: fumatul   fumatul Icon_minitimeLun Iul 16, 2007 9:38 am

eu unul nu vreau sa ma las
Sus In jos
duduta

duduta


Numarul mesajelor : 186
Varsta : 63
Localisation : DTS
Data de inscriere : 27/05/2007

fumatul Empty
MesajSubiect: Re: fumatul   fumatul Icon_minitimeLun Iul 16, 2007 10:25 am

Cerberus a scris:
eu unul nu vreau sa ma las
Ai sa vrei ... sa nu fie prea tarziu, poate acum, fiind tanar ai mai multe sanse ; cu siguranta ai sa vrei .
Sus In jos
x_deya

x_deya


Numarul mesajelor : 194
Varsta : 36
Localisation : Constanta
Data de inscriere : 25/06/2007

fumatul Empty
MesajSubiect: Re: fumatul   fumatul Icon_minitimeMar Iul 17, 2007 7:30 pm

Sunt de aceeasi parere cu dvs...probabil o sa iti doresti la un moment dat mai devreme sau mai tarziu sa te lasi de fumat dar o sa iti fie greu
Sus In jos
Continut sponsorizat





fumatul Empty
MesajSubiect: Re: fumatul   fumatul Icon_minitime

Sus In jos
 
fumatul
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Discutii generale :: Sanatate :: Sanatate si nutritie-
Mergi direct la: