Discutii generale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Discutii generale

An forum for all my friends
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Pascal Andrei Vladimir

In jos 
AutorMesaj
Danny




Numarul mesajelor : 773
Varsta : 40
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 23/05/2007

Pascal Andrei Vladimir Empty
MesajSubiect: Pascal Andrei Vladimir   Pascal Andrei Vladimir Icon_minitimeMar Mai 29, 2007 7:11 am

Pascal Andrei Vladimir 8andrei1le9

Data Naşterii : 01.06.1982
Anii : 24
Zodia : Gemeni
Ocupatia : Student
Localitatea : Bucuresti
Echipa : est


Biografie

Ma numesc Pascal Andrei Vladimir. M-am nascut în municipiul Galati, judetul Galati de ziua copilului, 01.06.1982.
Primii trei ani ai copilariei i-am petrecut la bunici, iar pe acele meleaguri de basm, pentru mine, am facut primii paşi. Am fost de mic un copil zburdalnic, mereu în cautarea noului.
Apoi parintii mei m-au adus la noua mea casa, la Petroşani. Aici avea sa fie noua mea casa deoarece mama mea, proaspata absolventa a ’’Facultatii de Chimie Alimentara’’, fusese repartizata la Petroşani.
La şase ani cutreieram muntii Apuseni cu propriul rucsac în spate şi vâsleam pe Lacul Roşu din Cheile Bicazului. Primele trasee montane mi-au trezit dragostea pentru sport, pentru o viata sanatoasa.
Locuind intr-o zona de munte, bineînteles, am început sa fac schi. Am învatat sa schiez dar nu s-a dovedit a fi o pasiune.
În clasa a patra, la zece ani, m-am apucat de lupte libere. Am practicat timp de doi ani, participând la numeroase concursuri locale şi regionale unde am obtinut locuri pe podium. Am plecat apoi la karate, purtat de valul noului. Am ajuns la centura galbena, dar nu mai constituia o provocare pentru mine acest sport nobil. Aveam doisprezece ani şi ca orice baiat trebuia sa merg la fotbal. De mic am preferat postul de portar şi m-am dus sa ma fac portar de fotbal. Totul a fost bine pâna la primul meci. Am intrat în poarta pe finalul jocului în acea poarta prea mare pentru mine pe un teren brazdat şi plin de noroi. Alunecam şi cadeam la fiecare pas, mingea sarea mereu în alta parte... nu era de mine. Lânga şcoala mea era sala polivalenta iar un coleg de clasa deja mergea la handbal. Am mers şi eu cu el sa vad un antrenament al celor mari. Din acea clipa, handbalul a devenit pasiunea mea.
La şcoala am fost capitanul echipei de baschet, în clasa a opta câştigând campionatul pe şcoala.
Am terminat primele opt clase cu o medie peste 9.50 şi puteam sa aleg orice liceu. Am optat pentru cel mai bun liceu din oraş.
M-am acomodat repede la liceu. Am fost selectionat pentru balul bobocilor, pe care l-am şi câştigat împreuna cu prietena mea de atunci. Începutul a fost cât se poate de bun, eram cunoscut. În timpul liceului citeam mult şi faceam handbal. Eram în vârf! Am fost ales cel mai bun jucator al unui turneu de pregatire, eram titular meci de meci, eram apreciat pentru puterea de munca, ambitia şi dârzenia cu care luptam în fiecare minut al meciului. A fost o perioada de patru ani de care îmi voi aminti mereu cu drag.
În clasa a XII-a am prezentat balul bobocilor, reuşind dupa parerea celor din jur, o prestatie de exceptie. Îmi facea placere sa vorbesc în public şi încercam mereu sa binedispun auditoriul.
Urma o perioada de cumpana în viata mea, alegerea facultatii. La sfârşitul clasei a XI-a am avut o revelatie: voi da la Academia Nationala de Educatie Fizica şi Sport! Timp de un an am muncit foarte mult facând zilnic antrenamente pe stadion şi învatam pentru examenul de bacalaureat.
La finalul anului şcolar ştiam toate poeziile, citisem tot din literatura universala şi româna, ştiam aproape perfect geografia României şi scoteam 5,6 secunde pe 50 de metri.
Am luat bacul cu 9,93 şi am intrat cu bursa la ANEFS.
În facultate am continuat sa fac sport şi sa învat, fiind bursier aproape pe toata durata facultatii. Au fost ani de facultate plini de tinerete cu petreceri şi distractii greu de uitat. Am stat la camin şi sunt fericit. Acolo am cunoscut adevarata viata de student.
Am absolvit facultatea, obtinând 9,23 la examenul de licenta. Am optat imediat dupa aceea pentru cursurile de master ,, Antropologie motrica”, unde am intrat din nou cu bursa. Primul semestru l-am petrecut în Franta unde obtinusem o bursa Erasmus. A fost o experienta deosebita care m-a ajutat sa gândesc altfel.
Am terminat şi cursurile de master şi am obtinut nota zece la sustinerea disertatiei.
În prezent sunt profesor antrenor de handbal la Club Sportiv Şcolar Nr. 4 şi am şi alte activitati legate de viata sportiva.
Sus In jos
Danny




Numarul mesajelor : 773
Varsta : 40
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 23/05/2007

Pascal Andrei Vladimir Empty
MesajSubiect: Re: Pascal Andrei Vladimir   Pascal Andrei Vladimir Icon_minitimeDum Iun 24, 2007 10:47 am

cel mai antipatic concurent Smile nu stiu de ce dar nu prea il am la inima mai ales ca a pierdut de doua ori contra lui Lucian care este cel mai facil adversar din echipa adversa
Sus In jos
 
Pascal Andrei Vladimir
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Discutii generale :: Emisiuni si filme :: Comando Romania :: Discutii despre concurenti-
Mergi direct la: