Discutii generale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Discutii generale

An forum for all my friends
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Matachescu Anton-Lucian

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Danny




Numarul mesajelor : 773
Varsta : 40
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 23/05/2007

Matachescu Anton-Lucian Empty
MesajSubiect: Matachescu Anton-Lucian   Matachescu Anton-Lucian Icon_minitimeMar Mai 29, 2007 7:40 am

Matachescu Anton-Lucian 12lucian7iw8



Data Naşterii : 15.01.1959

Anii : 48
Zodia : Capricorn
Ocupatia : Ziarist
Localitatea : Bucuresti
Echipa : vest





Biografie

Fara a fi spectaculos, faptul ca m-am nascut intr-un mijloc de ianuarie al anului 1959, la poalele Caraimanului, ma face sa cred ca, macar, un pic, viata mea a imprumutat din maretia sacra a muntelui, intr-un moment de cumpana pentru drumetii imprudenti. Nu sunt vanitos, totusi, apetenta mea pentru lectura, m-a indemnat la reflexie, dupa cativa ani, cand, am aflat ca aniversarea mea coincide cu cea a Luceafarului literaturii romanesti, Mihai Eminescu.
Copilaria mea a fost influentata de paduri, zmeurisuri si zapada vesnica in anumite vaioage.
Am avut marea sansa de a parcurge anii de scoala alaturi de niste adevarati dascali, Stanescu, Ciubotaru, Greffy, Talos...
In rest, totul e birocratie: mecanic ( si nu sunt un bun meserias), agent de asigurari( si nu cred ca am incheiat vreun contract), etc.
Din 1993 viata mea a capatat un sens( pe care=l intuiam, cumva), printr-o intamplare, la momentul potrivit si alaturi de oamenii potriviti.Ca jurnalist de investigatii, am avut ocazia sa exprim intreaga mea repulsie pentru injustitie, hotie si nesimtire. Cu argumente, evident.
In 2001, s-a nascut Andrei. El si cu mama lui, Madeline reprezinta pentru mine unica ratiune de a fi. II iubesc si risc un blam public, la varsta mea, doar pentru a le dovedi ca nimic nu este ridicol, atata timp cat lupti, asa cum este in firea lucrurilor.
Sus In jos
ciuci

ciuci


Numarul mesajelor : 220
Varsta : 42
Localisation : brasov
Data de inscriere : 23/05/2007

Matachescu Anton-Lucian Empty
MesajSubiect: Re: Matachescu Anton-Lucian   Matachescu Anton-Lucian Icon_minitimeMar Mai 29, 2007 9:23 am

prea batran
Sus In jos
 
Matachescu Anton-Lucian
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Discutii generale :: Emisiuni si filme :: Comando Romania :: Discutii despre concurenti-
Mergi direct la: