Discutii generale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Discutii generale

An forum for all my friends
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Cezariana-pro si contra

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
x_deya

x_deya


Numarul mesajelor : 194
Varsta : 36
Localisation : Constanta
Data de inscriere : 25/06/2007

Cezariana-pro si contra Empty
MesajSubiect: Cezariana-pro si contra   Cezariana-pro si contra Icon_minitimeDum Iul 01, 2007 4:26 am

Care sunt avantajele si dezavantajele cezarienei?
Sus In jos
Cerberus




Numarul mesajelor : 84
Varsta : 36
Data de inscriere : 25/06/2007

Cezariana-pro si contra Empty
MesajSubiect: Re: Cezariana-pro si contra   Cezariana-pro si contra Icon_minitimeDum Iul 01, 2007 12:47 pm

sa ne zica Razvan Smile ca tot am vazut ca se pricepea la asta Smile)
Sus In jos
Scarlett

Scarlett


Numarul mesajelor : 348
Varsta : 39
Localisation : Romania
Data de inscriere : 26/05/2007

Cezariana-pro si contra Empty
MesajSubiect: Re: Cezariana-pro si contra   Cezariana-pro si contra Icon_minitimeLun Iul 02, 2007 12:03 pm

Eu stiu ca e mai bine sa nasti pe cale naturala, insa se poate ca, din motive diferite - bazin prea ingust sau alte complicatii - sa fie mai indicata cezariana.
Cat despre cei care le acuza pe femeile care aleg din prima cezariana de comoditate, nu am decat sa-i intreb: ei cum ar reactiona daca ar auzi de travaliu de 8 sau 17 ore?
Sus In jos
x_deya

x_deya


Numarul mesajelor : 194
Varsta : 36
Localisation : Constanta
Data de inscriere : 25/06/2007

Cezariana-pro si contra Empty
MesajSubiect: Re: Cezariana-pro si contra   Cezariana-pro si contra Icon_minitimeMar Iul 03, 2007 12:50 am

Scarlett a scris:
Eu stiu ca e mai bine sa nasti pe cale naturala, insa se poate ca, din motive diferite - bazin prea ingust sau alte complicatii - sa fie mai indicata cezariana.
Sunt de acord cu tine:)
Sus In jos
duduta

duduta


Numarul mesajelor : 186
Varsta : 63
Localisation : DTS
Data de inscriere : 27/05/2007

Cezariana-pro si contra Empty
MesajSubiect: Re: Cezariana-pro si contra   Cezariana-pro si contra Icon_minitimeDum Iul 15, 2007 10:50 am

Da, cred ca tot ce e natural, e mai bun, doar in cazuri de exceptie sa apelezi la cezariana.
Oricum, va dau un sfat :cand v-ati casatorit nu intarziati sa aveti un copil, veti fi mamici tinere , apropiate de varsta copiilor si va fi foarte bine ; si va rooog faceti 2 copii .
Eu m-am casatorit la 23 de ani si am avut baiatul la 27 dar din motive medicale , acum ma gandesc ca sunt bolnava , si cine stie.....as vrea sa-l vad si eu realizat prof. , casatorit,etc. si ar fi fost bine sa mai aiba si el un frate , o sora , sa se ajute unul pe altul in momentele grele , dar... nu s-a putut.Asa gandesc acum.
Deci , faceti 2 copii repede lol!
Sus In jos
x_deya

x_deya


Numarul mesajelor : 194
Varsta : 36
Localisation : Constanta
Data de inscriere : 25/06/2007

Cezariana-pro si contra Empty
MesajSubiect: Re: Cezariana-pro si contra   Cezariana-pro si contra Icon_minitimeDum Iul 15, 2007 1:22 pm

d-na duduta...ce parere ati avea daca baiatul dvs.s-ar casatori la varsta aceasta?
sunteti de acord cu casatoriile tinerilor....?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cezariana-pro si contra Empty
MesajSubiect: Re: Cezariana-pro si contra   Cezariana-pro si contra Icon_minitime

Sus In jos
 
Cezariana-pro si contra
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Astrologie - argumente pro si contra

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Discutii generale :: Sanatate :: Sanatate si nutritie-
Mergi direct la: