Discutii generale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Discutii generale

An forum for all my friends
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Sancraian Cristina( a treia eliminare)

In jos 
AutorMesaj
Danny




Numarul mesajelor : 773
Varsta : 40
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 23/05/2007

Sancraian Cristina( a treia eliminare) Empty
MesajSubiect: Sancraian Cristina( a treia eliminare)   Sancraian Cristina( a treia eliminare) Icon_minitimeMar Mai 29, 2007 7:23 am

Sancraian Cristina( a treia eliminare) 4cristina2sf5


Data Naşterii : 04.03.1974

Anii : 33
Zodia : Peşti
Ocupatia : Dansatoare
Localitatea : Ploiesti
Echipa : est


Biografie

Ma numesc Cristina Sancraian si am 33 de ani. M - am nascut in Ploiesti la data de 04. 03 1974 . Am terminat liceul Al. I . Cuza ,dupa care am incercat sa imi gasesc un loc de munca.. nu a fost prea usor,dar peste ceva timp bun am inceput sa lucrez la o agentie imobiliara, una din putinele la momentul repectiv.
Rolul meu era acela de a ma ocupa ca aclele sa fie in regula,dar mai intermediam si vanzari.
Dupa ceva timp am fost nevoita sa plec,din cauza unor motive pur personale.Am lucrat ca agent comercial,mai apoi... Lucrul direct cu oamenii a fost foarte important si m-a ajutat foarte mult, vorbind din punct de vedere psihologic.
La 24 de ani am vazut un anunt pe strada pentru un curs de modelling,la care m-am inscris. Peste cateva saptamani am devenit instructor la acest curs. In acelasi timp am incepus sa merg si la dansuri moderne,organizate la una din universitatile din Ploiesti.
Dansul este si va fi viata mea.. M-am nascut dansand si voi continua pana in momentul in care ma vor lasa puterile..
Imi amintesc cum obisuiam sa ma trezesc dimineata si saream imediat in fata oglinzii si incepeam sa dansez..la fel se incheia si seara,inainte de culcare..
In cluburi ma asezam in centrul ringului de dans si dansam fara pauza pana la 4 dimineata.. Apoi ,putin ca in filmele americane,doar ca este varianta de Poiesti,la aceste cursuri de dans, am fost remarcata de D-na coregraf a teatrului Toma Caragiu,care mi-a oferit posibilitatea de a intra in trupa de balet a acestei institutii.
Nu mi- a fost tocmai usor,neavand la baza studii elementre de balet ,dar sunt un om extrem de ambitios ,care a stiut intotdeauna sa isi stabileasca prioritatile si sa lupte pentru ceea ce vrea..
Trebuie sa recunosc cu putina mandrie ca am facut fata cu brio si am asimilat toate lectiile atat de balet.dans cat si de viata ale unor persoane din aceasta institutie..
Catea din persoanele care si-au pus amprenta intr-un mod bun in viata mea sunt:
Marcela Timiras .coregraf , D-na si Dl Premac -asistent coregraf -sef de sectie la revista,oameni cu exceptionale valori , Rodica ,Mihaela -actrite,acestea din urma mi-au devenit si prietene la fel ca si marea majoritate a celor din orchestra si regia tehnica.
Cu acest prilej le si multi\umesc pentru acordul adus la educatia si experianta mea de viata..
In primavara anului 2003,in aprilie ,mi-am intins aripile si am zburat peste hotare ,direct in U.K . Blackpool ..apoi in Germania,Olanda ,Portugalia..
Am mai vizitat si Sevilla, Praga , Vienna , Mounthmouth (NJ) N.Y ...
Imi place foarte mult sa calatoresc ,sa vad si alte stiluri de viata si traditii. Daca va intrebati unde mi-a placut mai mult, va pot raspunde fara nici cea mai mica ezitare;
Anglia si USA. De ce? Ma potrivesc foate bine. Imi place foarte mult Germania ca si natura , dar oamenii sunt putin cam reci pt gustul meu.
M -am intors in tara si am decis sa raman pt ca am decis ca este momentul sa imi gasesc si eu jumatatea si sa imi intemeiez o familie ...
Spre dezamagirea mea am observat ca barbatii se sperie cand aud cati ani am..si acum am inteles de ce mint femeile inlegature cu varsta lor.. Eu nu fac asta si nici nu voi face ,pt ca nu am nevoie , dar nu m-am simtit tocmai confortabil cad fiind odata in discoteca un tanar vorbea cu un altul spunandu-i :
E batrana...
Am zambit si i-am spus sa aiba grija ce vorbeste,pt ca are jumatate varsta mea si dublul kg mele.. Nu ma afecteaza aceste remarci, dar nu poti sa nu gandesti cat de inculti si lipsiti de respect,superficiali am devenit ca si natie.
In momentul de fata sunt in pregatirea unui proiect putin mai vast in care voi face ceea ce stiu cel mai bine... Sa dansez ,sa creez...
Am sa inchei cu o scurta descriere despre mine...
Sunt o persoana carismatica , cu sex-apeel , lumea zice ca sunt si desteapta.. oricum e loc de mai mult , imi place unii oameni , dar iubesc animalele.
Sunt puternica si imi plac provocarile..
Imi place sa iubesc ,iar cand o fac , devine ca o religie pt mine..
Sunt f pasionala..si traiesc toate sentimentele destul de puternic.. Am punctele mele vulnerabile , dar nu sunt usor de gasit.
In Alaska , la cursele cu caini ,sania este trasa de mai multi caini ,dar fara cel din varf...sunt pierduti si nu stiu ce sa faca..
Acel caine se numeste Alfa Dog !!
E sunt Alfa Dog !!!!
Sus In jos
 
Sancraian Cristina( a treia eliminare)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Rus Alexandru (a doua eliminare)
» Vasile Viorela Cristina (prima eliminata)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Discutii generale :: Emisiuni si filme :: Comando Romania :: Discutii despre concurenti-
Mergi direct la: