Discutii generale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Discutii generale

An forum for all my friends
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Care este viziunea voastra despre casatorie?

In jos 
+2
Danny
ciuci
6 participanți
AutorMesaj
ciuci

ciuci


Numarul mesajelor : 220
Varsta : 42
Localisation : brasov
Data de inscriere : 23/05/2007

Care este viziunea voastra despre casatorie? Empty
MesajSubiect: Care este viziunea voastra despre casatorie?   Care este viziunea voastra despre casatorie? Icon_minitimeJoi Mai 24, 2007 10:33 am

a mea e urmatoarea:

Intotdeauna casatoria sa fie considerata un lucru pretios. Sa fie tinuta ca aurul, argintul si pietrele scumpe. Sa fie onorata si respectata ca cea mai nobila si virtuoasa persoana pe care ati cunoscut-o vreodata..adica sotul /sotia..
Nu cunosc cuvantul dezmembrare cd e vb de casatorie...nici violenta, nici inselare..

CI DOAR RESPECT, IUBIRE,CREDINTA,COPII...SI SANATATE
Sus In jos
Danny




Numarul mesajelor : 773
Varsta : 40
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 23/05/2007

Care este viziunea voastra despre casatorie? Empty
MesajSubiect: Re: Care este viziunea voastra despre casatorie?   Care este viziunea voastra despre casatorie? Icon_minitimeJoi Mai 24, 2007 1:38 pm

in mare parte sunt de acord cu tine doar o sa adaug cand consider ca etse cel mai bine sa faci acest pas in opinia mea.Varsta ideala pentru a face acest lucru pentru o fata intre 25-27 de ani si pentru un baiat intre 28-32 de ani ,ca sa ajungem si la copil eu cred ca un copil trebuie facut la o varsta de minim 27 de ani (varsta femei) si maxim 50 ca trebuie sa apuci sa vezi cum creste copilul adik sa prinzi minim 20 de ani din viatza lui ,altfel nu prea are rost nu cum am citit azi prin ziar ca nu stiu ce tataie a facut de la varsta de 78 de ani 3 copii bineinteles cu o femeie mult mai tanara dar care este rostul??
Sus In jos
noemi_m




Numarul mesajelor : 11
Varsta : 40
Localisation : Dr.Tr.Severin
Data de inscriere : 24/05/2007

Care este viziunea voastra despre casatorie? Empty
MesajSubiect: Re: Care este viziunea voastra despre casatorie?   Care este viziunea voastra despre casatorie? Icon_minitimeVin Mai 25, 2007 2:00 pm

Sunteti casatoriti vreunul dintre voi?
Sus In jos
ciuci

ciuci


Numarul mesajelor : 220
Varsta : 42
Localisation : brasov
Data de inscriere : 23/05/2007

Care este viziunea voastra despre casatorie? Empty
MesajSubiect: Re: Care este viziunea voastra despre casatorie?   Care este viziunea voastra despre casatorie? Icon_minitimeVin Mai 25, 2007 2:15 pm

eu nu...dar as caracteriza relatia noastra ca si cum am fi...avem nunta la anul
Sus In jos
Danny




Numarul mesajelor : 773
Varsta : 40
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 23/05/2007

Care este viziunea voastra despre casatorie? Empty
MesajSubiect: Re: Care este viziunea voastra despre casatorie?   Care este viziunea voastra despre casatorie? Icon_minitimeVin Mai 25, 2007 3:38 pm

noemi_m a scris:
Sunteti casatoriti vreunul dintre voi?

nici eu nu-s casatorit
Sus In jos
ciuci

ciuci


Numarul mesajelor : 220
Varsta : 42
Localisation : brasov
Data de inscriere : 23/05/2007

Care este viziunea voastra despre casatorie? Empty
MesajSubiect: Re: Care este viziunea voastra despre casatorie?   Care este viziunea voastra despre casatorie? Icon_minitimeMar Mai 29, 2007 10:15 am

Khalil Gibran zicea că iubirea nu este atunci cînd privesc unul în ochii celuilalt, ci cînd amîndoi privesc în acceaşi direcţie. Mie îmi place să cred că iubirea e o chestiune care ţine strict de altruism, nu de cerere şi ofertă. Este "ia tot ce am", nu "îţi dau, dacă-mi dai". Aşa că, o mare iubire poate dura toată viaţa, fără să aibă nici o conotaţie erotică, fără să presupună nici un fel de concubinaj.
Sus In jos
x_deya

x_deya


Numarul mesajelor : 194
Varsta : 36
Localisation : Constanta
Data de inscriere : 25/06/2007

Care este viziunea voastra despre casatorie? Empty
MesajSubiect: Re: Care este viziunea voastra despre casatorie?   Care este viziunea voastra despre casatorie? Icon_minitimeJoi Iun 28, 2007 11:38 am

Pentru mine este ceva sacru,este un pas foarte important pentru noi si trebuie sa ne gandim de 10 ori inainte sa facem acest pas indiferent cat de mult iubim persoana de langa noi...
Casnicia inseamna iubire,devotament,respect,sinceritate si..sanatate bineinteles!
Sus In jos
duduta

duduta


Numarul mesajelor : 186
Varsta : 63
Localisation : DTS
Data de inscriere : 27/05/2007

Care este viziunea voastra despre casatorie? Empty
MesajSubiect: Re: Care este viziunea voastra despre casatorie?   Care este viziunea voastra despre casatorie? Icon_minitimeSam Iun 30, 2007 9:16 am

mmhh ,sa aveti parte de tot ceea ce va doriti ..........si mi-ar face placere sa ne intalnim si peste 20 de ani sa-mi spuneti ca ati avut parte de ce ati dorit. Exclamation
Sus In jos
Cerberus




Numarul mesajelor : 84
Varsta : 36
Data de inscriere : 25/06/2007

Care este viziunea voastra despre casatorie? Empty
MesajSubiect: Re: Care este viziunea voastra despre casatorie?   Care este viziunea voastra despre casatorie? Icon_minitimeSam Iun 30, 2007 12:14 pm

eu unul inca nu stiu ceea ce doresc in legatura cu acest subiect Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Care este viziunea voastra despre casatorie? Empty
MesajSubiect: Re: Care este viziunea voastra despre casatorie?   Care este viziunea voastra despre casatorie? Icon_minitime

Sus In jos
 
Care este viziunea voastra despre casatorie?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Care este relatia voastra cu soacra??
» Care este genul/formatia/artistul(a) preferata??
» Cel mai plictisitor film pe care l-ati vazut
» Cine credeti ca este ceea mai frumoasa participanta la NPM

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Discutii generale :: Dragoste :: Dragoste si sex-
Mergi direct la: